Active sessions for views (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Sessions
pt: Sessões

en: The user on which the log entry as written.
pt: O utilizador no qual a entrada de log foi escrita.
