Active sessions for views (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Views
uk: Види

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Sessions
uk: Сеанси

en: The user on which the log entry as written.
uk: Користувач, на якого здійснено запис у журналі.
