Views Simple Chart (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Top
de: Oben

en: Views
de: Ansichten

en: Bottom
de: Unten

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: Pie Chart
de: Tortendiagramm

en: Bar Chart
de: Balkendiagramm

en: Column Chart
de: Säulendiagramm
