Views Streaming Data (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Views
ro: Vizualizări

en: Path
ro: Cale

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Style
ro: Stil

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Path settings
ro: Setări cale

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
ro: Interogarea va fi generată și rulată folosind API-ul bazei de date Drupal.

en: REST display options
ro: Opțiuni de afișare REST

en: Authentication methods
ro: Metode de autentificare

en: Authentication Provider
ro: Furnizor autentificare

en: No authentication is set
ro: Nici o autentificare nu este definită

en: The supported authentication methods for this view
ro: Metodele de autentificare acceptate pentru această vizualizare

en: These are the supported authentication providers for this view. When this view is requested, the client will be forced to authenticate with one of the selected providers. Make sure you set the appropriate requirements at the <em>Access</em> section since the Authentication System will fallback to the anonymous user if it fails to authenticate. For example: require Access: Role | Authenticated User.
ro: Aceștia sunt furnizorii de autentificare acceptați pentru această vizualizare. Când se solicită această vizualizare, clientul va fi forțat să se autentifice cu unul dintre furnizorii selectați. Asigurați-vă că setați cerințele corespunzătoare la secțiunea de <em>Acces</em> întrucât sistemul de autentificare va reveni la utilizatorul anonim dacă nu reușește să se autentifice. De exemplu: require Access: Role | Authenticated User.
