Views Streaming Data (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Path
da: Sti

en: File name
da: Filnavn

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Style
da: Typografi

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Comma ,
da: Komma ,

en: Pipe |
da: Lodret streg |

en: About
da: Om

en: Path settings
da: Indstillinger for sti

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
da: Forespørgslen genereres og køres vha. Drupals database-API.

en: REST display options
da: REST-visning

en: Authentication methods
da: Godkendelsesmetoder

en: These are the supported authentication providers for this view. When this view is requested, the client will be forced to authenticate with one of the selected providers. Make sure you set the appropriate requirements at the <em>Access</em> section since the Authentication System will fallback to the anonymous user if it fails to authenticate. For example: require Access: Role | Authenticated User.
da: Dette er de understøttede godkendelsesprovidere for denne visning. Når der anmodes om denne visning, tvinges klienten til at godkende med en af de valgte providere. Sørg for at angive de relevante krav i <em>access-sektionen,</em> da godkendelsessystemet falder tilbage til den anonyme bruger, hvis det ikke godkendes. Kræver f.eks.: kræver adgang: Rolle | Godkendt bruger.
