Views System (8.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Project
sv: Projekt

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Core
sv: Kärna

en: Views
sv: Vyer

en: Filename
sv: Filnamn

en: Visible
sv: Synlig

en: Theme
sv: Tema

en: Module
sv: Modul

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Owner
sv: Ägare

en: Profile
sv: Profil

en: Datestamp
sv: Datumstämpel

en: Features
sv: Funktioner

en: Info
sv: Information

en: Extension
sv: Filändelse

en: Screenshot
sv: Skärmdump

en: Package
sv: Paket

en: About
sv: Om

en: Default theme
sv: Standardtema

en: Regions
sv: Regioner

en: Administration theme
sv: Administrationstema

en: Origin
sv: Ursprung

en: Libraries
sv: Bibliotek

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
sv: Sökvägen för den primära filen för denna post, relativ till Drupals grundsökväg. Till exempel modules/node/node.module.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
sv: Boolesk indikator som anger huruvida denna post är aktiverad eller ej.

en: Schema version
sv: Version av databasschema

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
sv: Modulens versionsnummer för databasschemat. -1 om modulen inte är installerad (dess tabeller existerar inte). 0 eller den största N av modulens funktion hook_update_N ()  som antingen har körts eller fanns när modulen installerades för första gången.

en: Module/Theme/Theme engine
sv: Modul/Tema/Temamotor

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
sv: Modul/Tema/Temamotor in din kodbas.
