Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Parameter
ru: Параметр

en: Limit terms by vocabulary
ru: Ограничить термины словарем

en: Query parameter
ru: Параметр запроса

en: The query parameter to use.
ru: Используемый параметр запроса.

en: Fallback value
ru: Резервное значение

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
ru: Резервное значение используется, когда отсутствует указанный выше параметр запроса.
