Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Views
de: Ansichten

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Limit terms by vocabulary
de: Begriffe nach Vokabular begrenzen

en: Query parameter
de: Abfrageparameter

en: The query parameter to use.
de: Der zu verwendende Abfrageparameter.

en: Fallback value
de: Ersatzwert

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
de: Der Ersatzwert wird verwendet, wenn der obige Abfrageparameter fehlt.
