Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Query parameter
hu: Lekérdezési paraméter

en: The query parameter to use.
hu: A használandó lekérdezési paraméter.

en: Fallback value
hu: Biztonsági érték

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
hu: Amikor a fenti lekérdezési paraméter nem elérhető, ezt a biztonsági értéket lehet használni.
