Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Parameter
ja: パラメーター

en: Limit terms by vocabulary
ja: ボキャブラリーでタームを制限

en: Query parameter
ja: クエリパラメーター

en: The query parameter to use.
ja: 使用するクエリパラメータ―。

en: Fallback value
ja: 予備の値

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
ja: 上記のクエリーパラメーターが存在しない場合に使用する予備の値。
