Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Limit terms by vocabulary
tr: Terimleri sözlükle sınırla

en: Query parameter
tr: Sorgu parametresi

en: The query parameter to use.
tr: Kullanılacak sorgu parametresi.

en: Fallback value
tr: Yedek değer

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
tr: Yukarıdaki sorgu parametresi var olmadığında kullanılacak yedek değeri.
