Views taxonomy name default argument (2.0.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Views
uk: Види

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Parameter
uk: Параметр

en: Limit terms by vocabulary
uk: Обмежити терміни словником

en: Query parameter
uk: Параметр запиту

en: The query parameter to use.
uk: Застосовуваний параметр запиту.

en: Fallback value
uk: Резервне значення

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
uk: Резервне значення використовується, якщо вказаний вище параметр запиту, відсутній.
