Views Templates (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: View name
id: Nama View

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama mesin yang mudah dibaca untuk View ini. Itu hanya boleh berisi huruf kecil, angka, dan garis bawah.

en: Add view from template
id: Tambah view dari template

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label
