Views Templates (8.x-1.7) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Description
es: Descripción

en: Name
es: Nombre

en: Views
es: Vistas

en: Add
es: Agregar

en: View name
es: Nombre de vista

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
es: Un nombre interno del sistema único para este View. Debe contener únicamente letras minúsculas, números y guiones bajos.

en: Add view from template
es: Agregar vista desde plantilla

en: Duplicate of @label
es: Duplicado de @label
