Views Templates (8.x-1.7) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: View name
it: Nome della vista

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Un nome univoco ad uso interno per questa vista. Deve contenere solamente lettere minuscole, numeri e trattini bassi (underscore).

en: Add view from template
it: Aggiungi una vista da un template

en: Duplicate of @label
it: Duplicato di @label
