Views Templates (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Name
tr: İsim

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: View name
tr: Görünüm adı

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Bu Görünümün makine tarafından okunabilir benzersiz adı. Sadece küçük harfler, sayılar ve alt çizgiler içerebilir.

en: Add view from template
tr: Şablondan görünüm ekle

en: Duplicate of @label
tr: @label öğesinin kopyası
