Views Templates (8.x-1.7) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Views
uk: Види

en: Add
uk: Додати

en: View name
uk: Назва виду

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва цього виду. Вона має містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення.

en: Add view from template
uk: Додати вид з шаблону

en: Duplicate of @label
uk: Дублювання @label
