Views TimelineJS integration (4.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (58 entries)

en: Group
fr: Groupe

en: Language
fr: Langue

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Top
fr: Haut

en: Views
fr: Vues

en: Bottom
fr: Bas

en: Media
fr: Média

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Arabic
fr: Arabe

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Chinese
fr: Chinois

en: Korean
fr: Coréen

en: Text field
fr: Champ texte

en: Bulgarian
fr: Bulgare

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: Greek
fr: Grec

en: Hebrew
fr: Hébreux

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Norwegian
fr: Norvégien

en: Polish
fr: Polonais

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Slovak
fr: Slovaque

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turque

en: Headline
fr: Titre principal

en: Lithuanian
fr: Lithuanien

en: Hindi
fr: Hindou

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Belarusian
fr: Belorussien

en: Esperanto
fr: Espéranto

en: Estonian
fr: Estonien

en: Irish
fr: Irlandais

en: Galician
fr: Galicien

en: Armenian
fr: Arménien

en: Icelandic
fr: Islandais

en: Georgian
fr: Géorgien

en: Luxembourgish
fr: Luxembourgeois

en: Malay
fr: Malais

en: Nepali
fr: Népalien

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Thai
fr: Thaïlandais

en: Ukrainian
fr: Ukrainien

en: Body text
fr: Texte du corps

en: Portuguese (Brazilian)
fr: Portugais (Brésilien)

en: Unique ID
fr: Identifiant (ID) unique

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ
