Views TimelineJS integration (4.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (63 entries)

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Top
hu: Teteje

en: Views
hu: Nézetek

en: Bottom
hu: Alja

en: Media
hu: Média

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Arabic
hu: arab

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Japanese
hu: japán

en: Korean
hu: koreai

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Bulgarian
hu: bolgár

en: Czech
hu: cseh

en: Danish
hu: dán

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: Greek
hu: görög

en: Hebrew
hu: héber

en: Hungarian
hu: magyar

en: Indonesian
hu: indonéz

en: Norwegian
hu: norvég

en: Polish
hu: lengyel

en: Portuguese
hu: portugál

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Slovak
hu: szlovák

en: Swedish
hu: svéd

en: Turkish
hu: török

en: Headline
hu: Címsor

en: Lithuanian
hu: litván

en: Hindi
hu: hindi

en: Catalan
hu: katalán

en: Afrikaans
hu: afrikaans

en: Belarusian
hu: belarusz

en: Esperanto
hu: eszperantó

en: Estonian
hu: észt

en: Basque
hu: baszk

en: Frisian
hu: Fríz

en: Irish
hu: ír

en: Galician
hu: galiciai

en: Armenian
hu: örmény

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Georgian
hu: grúz

en: Luxembourgish
hu: Luxemburgi

en: Latvian
hu: lett

en: Malay
hu: Maláj

en: Nepali
hu: nepáli

en: Slovenian
hu: szlovén

en: Tamil
hu: tamil

en: Telugu
hu: telugu

en: Thai
hu: thaiföldi

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Urdu
hu: urdu

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító

en: Field mappings
hu: Mező leképezések
