Views TimelineJS integration (4.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (56 entries)

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Language
ku: زمان

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Top
ku: سەرەوە

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hebrew
ku: عبری

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: Hindi
ku: هندی

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Belarusian
ku: بیلاروسی

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Basque
ku: باسکی

en: Frisian
ku: فریزی

en: Irish
ku: ئیرلەندی

en: Galician
ku: گەلیسی

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Georgian
ku: جۆرجی

en: Luxembourgish
ku: لوکسه‌مبۆرگی

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malay
ku: مالیزی

en: Nepali
ku: نیپاڵی

en: Slovenian
ku: سلۆڤینی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Tagalog
ku: تەگەلوگ

en: Ukrainian
ku: ئۆکرانی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ
