Views TimelineJS integration (4.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Language
mr: भाषा

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Views
mr: याद्या

en: Arabic
mr: आरेबिक

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Italian
mr: इटॅलियन

en: Spanish
mr: स्पॅनिश

en: Japanese
mr: जॅपनीज

en: Korean
mr: कोरियन

en: Dutch
mr: डच

en: Greek
mr: ग्रीक

en: Hebrew
mr: हिब्र्यू

en: Hungarian
mr: हंगेरियन

en: Indonesian
mr: इंडोनेशियन

en: Romanian
mr: रोमेनियन

en: Russian
mr: रशियन

en: Slovak
mr: स्लोवाक

en: Swedish
mr: स्वीडिश

en: Turkish
mr: टर्किश

en: Lithuanian
mr: लिथुनेनियन

en: Hindi
mr: हिंदी

en: Estonian
mr: एसटोनियन

en: Irish
mr: आइरिश

en: Galician
mr: गेलिशियन

en: Armenian
mr: आर्मीनियन

en: Icelandic
mr: आइस्लॅंडिक

en: Georgian
mr: जॉर्जियन

en: Latvian
mr: लॅट्वियन

en: Nepali
mr: नेपाळी

en: Slovenian
mr: स्लोवीनियन

en: Tamil
mr: तमिळ

en: Telugu
mr: तेलुगू

en: Thai
mr: थाई

en: Ukrainian
mr: यूक्रेनियन

en: Urdu
mr: उर्दू
