Views TimelineJS integration (4.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Top
fa: بالا

en: Views
fa: نماها

en: Bottom
fa: پایین

en: Media
fa: رسانه

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Arabic
fa: عربی

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Text field
fa: فیلد متنی

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: Czech
fa: چک

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Dutch
fa: هلندی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Hungarian
fa: مجارستانی

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Norwegian
fa: نروژی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Portuguese
fa: پرتغالی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Slovak
fa: اسلواکیایی

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Headline
fa: عنوان

en: Lithuanian
fa: لیتوانیایی

en: Hindi
fa: هندی

en: Catalan
fa: کاتالان

en: Afrikaans
fa: آفریقایی

en: Belarusian
fa: بلاروسی

en: Esperanto
fa: اسپرانتو

en: Estonian
fa: استونیایی

en: Frisian
fa: فریسی

en: Irish
fa: ایرلندی

en: Galician
fa: گالیسی

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Georgian
fa: گرجی

en: Luxembourgish
fa: لوکزامبورگی

en: Latvian
fa: لتونیایی

en: Malay
fa: مالایی

en: Nepali
fa: نپالی

en: Slovenian
fa: اسلووانیایی

en: Tamil
fa: تامیل

en: Telugu
fa: تلوگو

en: Thai
fa: تایلندی

en: Tagalog
fa: تاگالوگ

en: Ukrainian
fa: اوکراینی

en: Urdu
fa: اردو

en: Farsi
fa: فارسی
