Views TimelineJS integration (4.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (57 entries)

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Top
pt: Topo

en: Bottom
pt: Baixo

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Arabic
pt: Árabe

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Castelhano

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Czech
pt: Checo

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: Greek
pt: Grego

en: Hebrew
pt: Hebreu

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Norwegian
pt: Norueguês

en: Polish
pt: Polaco

en: Portuguese
pt: Português

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Headline
pt: Título

en: Lithuanian
pt: Lituano

en: Catalan
pt: Catalão

en: Afrikaans
pt: Africander

en: Belarusian
pt: Bielorusso

en: Estonian
pt: Estónio

en: Basque
pt: Basco

en: Frisian
pt: Frísio

en: Irish
pt: Irlandês

en: Galician
pt: Galego

en: Armenian
pt: Arménio

en: Icelandic
pt: Islandês

en: Georgian
pt: Georgiano

en: Luxembourgish
pt: Lituano

en: Latvian
pt: Letão

en: Malay
pt: Malaio

en: Nepali
pt: Nepalês

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Thai
pt: Tailandês

en: Tagalog
pt: Tagalogue

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo

en: These settings include extra options unique to this plugin.
pt: Essas configurações incluem opções extras exclusivas para este plug-in.
