Views TimelineJS integration (4.0.0) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: - None -
ja: - なし -

en: Top
ja: トップ

en: Views
ja: ビュー

en: Bottom
ja: ボトム

en: Media
ja: メディア

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Background color
ja: 背景色

en: Arabic
ja: アラビア語

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Bulgarian
ja: ブルガリア語

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: Hebrew
ja: ヘブライ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Indonesian
ja: インドネシア語

en: Norwegian
ja: ノルウェー語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Slovak
ja: スロバキア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: Lithuanian
ja: リトアニア語

en: Hindi
ja: ヒンディー語

en: Catalan
ja: カタロニア語

en: Afrikaans
ja: アフリカーンス語

en: Belarusian
ja: ベラルーシ語

en: Esperanto
ja: エスペラント語

en: Estonian
ja: エストニア語

en: Basque
ja: バスク語

en: Frisian
ja: フリジア語

en: Irish
ja: アイルランド語

en: Galician
ja: ガリシア語

en: Armenian
ja: アルメニア語

en: Icelandic
ja: アイスランド語

en: Georgian
ja: グルジア語

en: Luxembourgish
ja: ルクセンブルグ語

en: Latvian
ja: ラトビア語

en: Malay
ja: マレー語

en: Nepali
ja: ネパール語

en: Slovenian
ja: スロヴェニア語

en: Tamil
ja: タミール語

en: Telugu
ja: テルグ語

en: Thai
ja: タイ語

en: Tagalog
ja: タガログ語

en: Ukrainian
ja: ウクライナ語

en: Urdu
ja: ウルドゥー語

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング
