Views TimelineJS integration (4.2.2) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Top
ar: الأعلى

en: Views
ar: الرؤى

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Media
ar: ميديا

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Arabic
ar: عربية

en: English
ar: إنجليزية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: Spanish
ar: أسبانية

en: Japanese
ar: يابانية

en: Korean
ar: كورية

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Bulgarian
ar: بلغارية

en: Czech
ar: تشيكية

en: Danish
ar: دنماركية

en: Dutch
ar: هولندية

en: Finnish
ar: فنلندية

en: Greek
ar: يونانية

en: Hebrew
ar: عبرية

en: Hungarian
ar: مجرية

en: Indonesian
ar: إندونيسية

en: Polish
ar: بولندية

en: Romanian
ar: رومانية

en: Russian
ar: روسية

en: Slovak
ar: سلوفاكية

en: Swedish
ar: سويدية

en: Turkish
ar: تركية

en: Lithuanian
ar: ليتوانية

en: Hindi
ar: هندية

en: Catalan
ar: كتلانية

en: Afrikaans
ar: أفريكانية

en: Belarusian
ar: بيلاروسية

en: Esperanto
ar: أسبيرية

en: Estonian
ar: إستونية

en: Basque
ar: باسكية

en: Frisian
ar: فريزية

en: Irish
ar: إيرلندية

en: Galician
ar: جالية

en: Armenian
ar: أرمنية

en: Icelandic
ar: إيسلندية

en: Georgian
ar: جورجية

en: Luxembourgish
ar: لكسمبورجية

en: Latvian
ar: لاتفية

en: Malay
ar: مالاية

en: Nepali
ar: نيبالية

en: Slovenian
ar: سلوفينية

en: Tamil
ar: تاميلية

en: Telugu
ar: تيلوغية

en: Thai
ar: تايلندية

en: Tagalog
ar: تاجالية

en: Ukrainian
ar: أوكرانية

en: Urdu
ar: أردية
