Views TimelineJS integration (8.x-3.0-beta2) - en to hi translation catalogue (56 entries)

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Views
hi: द्रश्य

en: Media
hi: मीडिया

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Bulgarian
hi: बुलगेरियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी

en: Hindi
hi: हिन्दी

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Afrikaans
hi: अफ्रीकांस

en: Belarusian
hi: बेलारूसी

en: Esperanto
hi: एस्पेरान्तो

en: Estonian
hi: एस्तोनियन

en: Basque
hi: बास्क़

en: Frisian
hi: फ्रिसियन

en: Irish
hi: आईरिश

en: Galician
hi: गैलिशियन्

en: Armenian
hi: अर्मेनियाई

en: Icelandic
hi: आइसलेंडीक

en: Georgian
hi: जॉर्जीयन्

en: Luxembourgish
hi: लक्सबोर्गी

en: Latvian
hi: लातवी

en: Malay
hi: मलय

en: Nepali
hi: नेपाली

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: Tamil
hi: तमिल

en: Telugu
hi: तेलुगु

en: Thai
hi: थाई

en: Tagalog
hi: तगालो

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Urdu
hi: उर्दु
