Views TimelineJS integration (8.x-3.0-beta2) - en to ml translation catalogue (50 entries)

en: Type
ml: തരം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Arabic
ml: അറബി

en: English
ml: ഇംഗ്ലീഷ്

en: French
ml: ഫ്രഞ്ച്

en: Italian
ml: ഇറ്റാലിയന്‍

en: Spanish
ml: സ്പാനിഷ്

en: Japanese
ml: ജപ്പാനീസ്

en: Korean
ml: കൊറിയന്‍

en: Bulgarian
ml: ബള്‍ഗേറിയന്‍

en: Czech
ml: ചെക്ക്

en: Danish
ml: ഡാനിഷ്

en: Dutch
ml: ഡച്ച്

en: Finnish
ml: ഫിന്നിഷ്

en: Greek
ml: ഗ്രീക്ക്

en: Hebrew
ml: ഹീബ്ര്യു

en: Hungarian
ml: ഹംഗേറിയന്‍

en: Indonesian
ml: ഇന്‍ഡോനേഷ്യന്‍

en: Polish
ml: പോളിഷ്

en: Romanian
ml: റൊമാനിയന്‍

en: Russian
ml: റഷ്യന്‍

en: Slovak
ml: സ്ലോവക്

en: Swedish
ml: സ്വീഡിഷ്

en: Turkish
ml: ടര്‍ക്കിഷ്

en: Lithuanian
ml: ലിതുവാനിയന്‍

en: Hindi
ml: ഹിന്ദി

en: Catalan
ml: കാറ്റലന്‍

en: Afrikaans
ml: ആഫ്രിക്കന്‍സ്

en: Belarusian
ml: ബേലാറഷ്യന്‍

en: Esperanto
ml: എസ്പരാന്റോ

en: Estonian
ml: ഈസ്റ്റോണിയന്‍

en: Basque
ml: ബാസ്ക്

en: Frisian
ml: ഫ്രിഷ്യന്‍

en: Irish
ml: ഐറിഷ്

en: Galician
ml: ഗാലിഷ്യന്‍

en: Armenian
ml: അര്‍മീനിയന്‍

en: Icelandic
ml: ഐസ്ലാന്റിക്ക്

en: Georgian
ml: ജോര്‍ജിയന്‍

en: Luxembourgish
ml: ലക്സംബര്‍ഗിഷ്

en: Latvian
ml: ലാറ്റ്വിയന്‍

en: Malay
ml: മലയ്

en: Nepali
ml: നേപ്പാളി

en: Slovenian
ml: സ്ലോവേനിയന്‍

en: Tamil
ml: തമിഴ്

en: Telugu
ml: തെലുങ്ക്

en: Thai
ml: തായ്

en: Tagalog
ml: ടഗലോഗ്

en: Ukrainian
ml: ഉക്രേനിയന്‍

en: Urdu
ml: ഉര്‍ദ്ദു
