Views TimelineJS integration (8.x-3.1) - en to es translation catalogue (60 entries)

en: Group
es: Grupo

en: Type
es: Tipo

en: Language
es: Idioma

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Top
es: Superior

en: Views
es: Vistas

en: Bottom
es: Inferior

en: Media
es: Multimedia

en: Start date
es: Fecha de inicio

en: End date
es: Fecha final

en: Background color
es: Color de fondo

en: Arabic
es: Árabe

en: English
es: Inglés

en: French
es: Francés

en: Italian
es: Italiano

en: Spanish
es: Español

en: Japanese
es: Japonés

en: Korean
es: Coreano

en: Text field
es: Campo de texto

en: Bulgarian
es: Búlgaro

en: Czech
es: Checo

en: Danish
es: Danés

en: Dutch
es: Holandés

en: Finnish
es: Finlandés

en: Greek
es: Griego

en: Hebrew
es: Hebreo

en: Hungarian
es: Húngaro

en: Indonesian
es: Indonesio

en: Norwegian
es: Noruego

en: Polish
es: Polaco

en: Portuguese
es: Portugués

en: Romanian
es: Rumano

en: Russian
es: Ruso

en: Slovak
es: Eslovaco

en: Swedish
es: Sueco

en: Turkish
es: Turco

en: Headline
es: Titular

en: Lithuanian
es: Lituano

en: Catalan
es: Catalán

en: Afrikaans
es: Afrikáans

en: Belarusian
es: Bielorruso

en: Estonian
es: Estonio

en: Basque
es: Euskera

en: Frisian
es: Frisio

en: Irish
es: Gaélico de Irlanda

en: Galician
es: Gallego

en: Armenian
es: Armenio

en: Icelandic
es: Islandés

en: Georgian
es: Georgiano

en: Luxembourgish
es: Luxemburgués

en: Latvian
es: Letón

en: Malay
es: Malayo

en: Nepali
es: Nepalí

en: Slovenian
es: Esloveno

en: Telugu
es: Telugo

en: Thai
es: Tailandés

en: Tagalog
es: Tagalo

en: Ukrainian
es: Ucraniano

en: Unique ID
es: ID único

en: Field mappings
es: Asignaciones de campos
