Views TimelineJS integration (8.x-3.2) - en to tr translation catalogue (58 entries)

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Top
tr: En üst

en: Views
tr: Görünümler

en: Bottom
tr: Alt

en: Media
tr: Medya

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Arabic
tr: Arapça

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Indonesian
tr: Endonezya dili

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Polish
tr: Lehçe

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Afrikaans
tr: Afrikan dili

en: Belarusian
tr: Belarusça

en: Esperanto
tr: Esperanto dili

en: Estonian
tr: Estonyaca

en: Basque
tr: Baskça

en: Frisian
tr: Frizce

en: Irish
tr: İrlandaca

en: Galician
tr: Galisyaca

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: Luxembourgish
tr: Lüksemburgça

en: Latvian
tr: Letonca

en: Malay
tr: Malayca

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Thai
tr: Tay dili

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Urdu
tr: Urduca

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri
