Views vCards (3.0.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Views
id: View

en: Display
id: Tampilan

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: City
id: Kota

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Photo
id: Foto

en: Attach to
id: Lampirkan ke

en: About
id: Tentang

en: Displays
id: Tampilan

en: Multiple displays
id: Beberapa tampilan
