Views vCards (3.1.1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Country
de: Land

en: Views
de: Ansichten

en: Display
de: Anzeige

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Company
de: Firma

en: Configuration
de: Konfiguration

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Photo
de: Foto

en: Attach to
de: Anhängen an

en: About
de: Über

en: Displays
de: Anzeigen

en: Multiple displays
de: Mehrere Anzeigen

en: Middle name
de: Zweiter Vorname

en: Work
de: Arbeit

en: Detected
de: Erkannt
