Views XML Backend (2.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (23 entries)

en: Views
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Year
th: ปี

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: Month
th: เดือน

en: Day
th: วัน

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: begins
th: เริ่มต้น

en: ends
th: ปลาย,สิ้นสุดลง

en: Does not start with
th: ไม่ได้เริ่มต้นด้วย

en: not_begins
th: ไม่_เริ่มต้น

en: Does not end with
th: ไม่ได้ลงท้ายด้วย

en: not_ends
th: ไม่_สิ้นสุด
