Views XML Backend (2.1.0) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Views
fa: نماها

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Separator
fa: جداکننده

en: Year
fa: سال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: contains
fa: شامل

en: Ordered list
fa: سجل مرتب شده

en: Unordered list
fa: سجل نامرتب

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: !=
fa: =!

en: Ends with
fa: تمام می‌شود با

en: Does not start with
fa: شروع نمیشود با

en: Does not end with
fa: تمام نمیشود با
