Views XML Backend (8.x-1.0-alpha3) - en to ka translation catalogue (14 entries)

en: Format
ka: ფორმატი

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Year
ka: წელი

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Month
ka: თვე

en: Day
ka: დღე

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Second
ka: წამი

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი
