Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Views
ar: العرض

en: Display
ar: العرض

en: Options
ar: الخيارات

en: Default settings
ar: الإعدادات الافتراضيّة

en: Argument
ar: وسيط

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Data
ar: المعطيات

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
ar: الفصل بين قيم عامل التصفية السياقي بـ "/". على سبيل المثال ،%example

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Entity reference selection plugin settings
ar: إعدادات ملحق اختيار مرجع الكيان
