Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to et translation catalogue (14 entries)

en: Views
et: Vaated

en: Display
et: Kuva

en: Options
et: Valikud

en: Default settings
et: Vaikimisi seaded

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Data
et: Andmed

en: - Select -
et: - Vali -

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: Formatter settings
et: Vormindaja seaded

en: - Select a value -
et: - Vali väärtus -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
et: Eralda kontekstifiltri väärtused "/" märgiga, näiteks 40/12/10.

en: Type of item to reference
et: Viidatava elemendi tüüp

en: Reference method
et: Viitamise meetod

en: Entity reference selection plugin settings
et: Olemi viitamise valiku plugina sätted
