Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Display
fr: Affichage

en: Default settings
fr: Paramètres par défaut

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Data
fr: Données

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Serialized data
fr: Données sérialisées

en: Limit results
fr: Limiter les résultats

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Full pager
fr: Pagination complète

en: Mini pager
fr: Mini-pagination

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: - Select a value -
fr: - Choisir une valeur -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
fr: Séparer les filtres contextuels avec des "/". Par exemple, %example.

en: Type of item to reference
fr: Type d'élément à référencer

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Entity reference selection plugin settings
fr: Paramètres du plugin de sélection de référence d'entité

en: Display Id
fr: Identifiant (ID) de l'affichage

en: The referenced display Id
fr: L'identifiant (ID) de l'affichage référencé

en: Allowed plugins: @view
fr: Plugins autorisés : @view

en: Enable extra settings
fr: Activer les paramètres supplémentaires

en: Include View Title
fr: Inclure le titre de la vue

en: Getting options...
fr: Récupération des options...

en: Enabled settings
fr: Paramètres activés

en: Hide header
fr: Masquer l'en-tête
