Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Views
it: Viste

en: Display
it: Visualizzazione

en: Options
it: Opzioni

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Argument
it: Parametro

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Data
it: Dati

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Full pager
it: Paginatore completo

en: Mini pager
it: Mini paginatore

en: Pagination
it: Paginazione

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
it: Separa i valori dei filtri contestuali con "/". Per esempio, %example

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Entity reference selection plugin settings
it: Impostazioni per il plugin di selezione di Entity reference
