Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Options
ja: オプション

en: Default settings
ja: デフォルトの設定

en: Argument
ja: 引数

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Data
ja: データ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Serialized data
ja: シリアライズ化されたデータ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Formatter settings
ja: フォーマッター設定

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
ja: コンテクスチュアルフィルターの値を「 / 」で分割してください。例: %example 。

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Entity reference selection plugin settings
ja: エンティティ参照選択プラグインの設定
