Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Options
pl: Opcje

en: Default settings
pl: Domyślne ustawienia

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Full pager
pl: Zwykłe odnośniki do podstron

en: Mini pager
pl: Minimalistyczne odnośniki do podstron

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
pl: Rozdzielaj filtry za pomocą "/". Przykładowo, %example.

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji
