Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Display
pt: Exibição

en: Options
pt: Opções

en: Default settings
pt: Opções padrão

en: Argument
pt: Argumento

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Data
pt: Dados

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Full pager
pt: Paginador completo

en: Mini pager
pt: Paginador pequeno

en: Pagination
pt: Paginação

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
pt: Separar valores de filtro contextual com um "/". Por exemplo,  %example.

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item para referenciar

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Entity reference selection plugin settings
pt: Configurações do plugin de seleção de referência de entidade
