Views Reference Field (8.x-2.0-beta11) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Display
tr: Gösterim

en: Options
tr: Seçenekler

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Argument
tr: Değişken

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Data
tr: Veri

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Full pager
tr: Tam sayfalayıcı

en: Mini pager
tr: Mini sayfalayıcı

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Formatter settings
tr: Biçimleyici ayarları

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
tr: Bağlamsal filtre değerlerini "/" ile ayırın. Örneğin, %example.

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları
