Views Reference Field (8.x-2.0-beta7) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Views
id: View

en: Display
id: Tampilan

en: Options
id: Opsi

en: Argument
id: Argumen

en: Reference
id: Referensi

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: Entity reference selection plugin settings
id: Pengaturan plugin pilihan rujukan bidang
