Views Reference Field (8.x-2.0-beta7) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Views
uk: Види

en: Display
uk: Показ

en: Options
uk: Опції

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Argument
uk: Аргумент

en: Reference
uk: Посилання

en: Default value
uk: Базове значення

en: Data
uk: Дані

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Full pager
uk: Повний стиль

en: Mini pager
uk: Міні стиль

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Argument settings
uk: Налаштування аргументу

en: Formatter settings
uk: Налаштування форматера

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Entity reference selection plugin settings
uk: Налаштування плаґіну для вибору посилання на сутність
