Vips (libvips) (1.0.0) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Scale
sv: Skala

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Convert
sv: Konvertera

en: JPEG quality
sv: Kvalitet för JPEG

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Resize
sv: Ändra storlek

en: Crop
sv: Beskär

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sv: Ange bildkvaliteten för JPEG-manipulationer. Kvaliteten anges som ett värde mellan 0 och 100. Högre värden betyder bättre bildkvalitet men större filer.

en: Rotate
sv: Rotera

en: Scale and crop
sv: Skala och beskär

en: Desaturate
sv: Färgreduktion
