Vips (libvips) (1.0.0) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Scale
ar: النطاق

en: Media
ar: وسائط

en: Not available
ar: غير متاح

en: Convert
ar: تحويل

en: JPEG quality
ar: جودة JPEG

en: Available
ar: متوفّر

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: Crop
ar: الاقتصاص

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ar: تحديد جودة الصور لمناولة JPEG. تتراوح بين 0 و 100. القيم الأعلى تعني جودة صور أفضل، و ملفات أكبر حجما.

en: Rotate
ar: التدوير

en: Scale and crop
ar: القياس والاقتصاص

en: Desaturate
ar: إزالة الإشباع
