Vips (libvips) (1.0.0) - en to az translation catalogue (17 entries)

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Not available
az: Mövcud deyil

en: Convert
az: Çevirmək

en: JPEG quality
az: JPEG keyfiyyəti

en: Available
az: Mövcuddur

en: Resize
az: Ölçü dəyişdirin

en: Crop
az: Məhsul

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
az: JPEG manipulyasiyaları üçün şəkil keyfiyyətini müəyyənləşdirin. 0-dan 100-ə qədər dəyişir. Daha yüksək qiymətlər daha yaxşı şəkil keyfiyyəti, lakin daha böyük fayllar deməkdir.

en: Rotate
az: Fırladın

en: Scale and crop
az: Böyütmək və kəsmək

en: Desaturate
az: Desaturasiya

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
az: Şəkili verilmiş ölçülərlə müəyyən edilmiş düzbucaqlıya kəsir.

en: Converts an image to grayscale.
az: Şəkli boz rəngə çevirir.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
az: Şəklin ölçüsünü verilmiş ölçülərə uyğunlaşdırır (aspekt nisbətini nəzərə almadan).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
az: Şəkli verilmiş dərəcə sayı ilə fırladır.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
az: Aspekt nisbətini qoruyarkən şəkli miqyaslandırır. Nəticədə alınan şəkil bir və ya hər iki hədəf ölçüsü üçün daha kiçik ola bilər.

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
az: Alətlər dəstinə təsviri müəyyən bir uzantı ilə saxlamaq üçün göstəriş verir.
