Vips (libvips) (1.0.0) - en to ca translation catalogue (17 entries)

en: Scale
ca: Escalar

en: Media
ca: Multimèdia

en: Not available
ca: No disponible

en: Convert
ca: Converteix

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Available
ca: Disponible

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Crop
ca: Tallar

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: Rotate
ca: Girar

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ca: Retalla una imatge a un rectangle especificat per les dimensions donades.

en: Converts an image to grayscale.
ca: Transforma una imatge a escala de grisos.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ca: Redimensiona una imatge a les dimensions donades (ignorant la relació d'aspecte).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
ca: Gira una imatge els graus especificats.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ca: Escala una imatge mentre manté la relació d'aspecte. La imatge resultant pot ser més petita per una o ambdues de les seves dimensions finals.
