Vips (libvips) (1.0.0) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Scale
fa: مقیاس

en: Media
fa: رسانه

en: Not available
fa: در دسترس نیست

en: Convert
fa: تبدیل

en: JPEG quality
fa: کیفیت JPEG

en: Available
fa: در دسترس

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Crop
fa: برش

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
fa: کیفیت را برای دستکاری تصاویر JPEG معین کنید. بازه‌ای از 0 تا 100. ارقام بزرگتر به معنای تصاویری با کیفیت بیشتر ولی فایلی با حجم بزرگتر است.

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Scale and crop
fa: تغییر اندازه و برش
