Vips (libvips) (1.0.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Scale
hi: पैमाना

en: Media
hi: मीडिया

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Convert
hi: रूपान्तरण करना

en: JPEG quality
hi: जेपीजी गुणवत्ता

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hi: JPEG जोड़तोड़ के लिए छवि गुणवत्ता को परिभाषित करे . सीमा  0 से 100 तक है . उच्च मूल्यों का मतलब है, बेहतर छवि गुणवत्ता परन्तु बड़ी फ़ाइले .
